INNE ZABIEGI

Lipofiling

Lipofilling – Lipotransfer z komórkami macierzystymi – bezpieczna i skuteczna metoda wypełniania ubytków skóry i jej regeneracja.

Twoja tkanka tłuszczowa to źródło idealnego materiału wypełniającego ubytki na twarzy, szyi oraz dłoniach, o ogromnych możliwościach regeneracyjnych dzięki dużej ilości komórek macierzystych.

Przeszczep tkanki tłuszczowej to dwie korzyści jednocześnie: delikatne wypełnienie ubytków i bardzo silna stymulacja skóry do regeneracji. Sprawdza się jako wypełniacz, ale także poprawia jakość skóry, pozostawiając ją wypełnioną, napiętą i zrewitalizowaną.

W zależności od pobranego tłuszczu wyróżniamy mikroprzeszczepy i makroprzeszczepy. W naszym gabinecie zajmujemy się pierwszą z kategorii. Służy ona wypełnieniu ubytków na twarzy (skronie, dolina łez, policzki, bruzdy nosowo- wargowe), jak również rewitalizacvji skóry dłoni i szyi.

Skuteczność lipotransferu zależy od przeżywalności komórek tłuszczowych (adipocytów) i skojarzonych komórek macierzystych. Nie wszystkie komórki tłuszczowe przyjmą się w 100%.

Dzięki przekształceniu się komórek macierzystych w komórki tłuszczowe efekt zabiegu się wzmocni i przedłuży. Również dzięki nim nastąpi silne  działanie stymulacyjne. Co oznacza poprawę  jakości skóry, jej napięcie, nawilżenie, rozjaśnienie przebarwień.

Preparat Adipsculpt, to jednorazowe zestawy francuskiej produkcji, składający się z kaniuli do pobrania tłuszczu, systemu tub oraz kaniuli do podania przeszczepu. Opatentowana kilkuetapowa metoda płukania pobranej tkanki i przygotowania przeszczepu gwarantuje przeżywalność komórek na poziomie 80-90%. Dlatego dzięki Adipsculpt można się cieszyć efektem zabiegu przez lata, chyba, że ktoś drastycznie schudnie (proces ten dotyczy całego tłuszczu, nawet tego, który zmienił miejsce położenia).

  1. Kwalifikacja do zabiegu
Lekarz przeprowadzi badanie oraz wywiad medyczny, może zalecić dodatkowe badania.

  1. Pobranie tkanki tłuszczowej
Lekarz otworzy sterylny jednorazowy zestaw Adipsculpt. Okolica, z której będzie pobrana tkanka tłuszczowa zostanie zdezynfekowana i znieczulona miejscowo. Następnie lekarz rozpocznie pobieranie tkanki tłuszczowej przy pomocy kaniuli z zestawu - długiej, cienkiej rurki.

W czasie przygotowania tkanki do przeszczepu (kilkakrotne płukanie i odwirowanie - trwa to kilka minut) lekarz rozrysuje miejsca, gdzie będzie podawał Twoją tkankę

  1. Podanie tkanki tłuszczowej
Gotowy do podania preparat lekarz będzie aplikował w odpowiednie miejsca za pomocą cienkich kaniuli.

  1. Po zabiegu
Po zakończonym zabiegu dostaniesz dokładne wytyczne co do postępowania pozabiegowego w domu.
  • Przez 2 tygodnie nie ćwicz intensywnie,
  • nie korzystaj z sauny,
  • nie korzystaj z kriokomory,
  • nie pływaj,
  • nie wykonuj żadnych zabiegów w okolicy poddanej zabiegowi


Przeszczep potrzebuje czasu żeby się przyjąć. Musi powstać nowe mikrokrążenie, tak aby tkanka była dotleniana i odżywiana prawidłowo (to też zasługa komórek macierzystych). Efekty przebudowy skóry będą widoczne po upływie około miesiąca.