AKTUALNOŚCI

Pięć zdrowotnych trendów 2018 roku

Magazyn Forbes przedstawił pięć ciekawych nowinek, które jego zdaniem już niebawem zaczną robić furorę na rynku produktów z kategorii wellness. Czy i kiedy dotrą również do nas? Trudno powiedzieć. Warto jednak dowiedzieć się, co w trawie piszczy. O jakich produktach mowa?

1. Brain Boosters - dopalacze mózgu

Pracować mądrzej, a nie ciężej - to motyw przewodni wprowadzania na rynek tzw. neurotropowych witamin, które posiadają zdolność zwiększania możliwości ludzkiego mózgu. Przyjmowane w formie kapsułek lub w płynie, poprawiają pamięć, zwiększają wytrzymałość, funkcje poznawcze oraz koncentrację. Wszystko po to, byśmy efektywniej wykonywali pracę, a co za tym idzie, mniej czasu spędzali w biurze. Jednym z pionierów w tej dziedzinie jest Trubrain, z recepturą zawierającą składniki, z którymi - w przeciwieństwie np. do kofeiny - nasz metabolizm jest już zaznajomiony, w związku z czym mogą one stabilizować poziom koncentracji bez zakłócania snu i innych przykrych dolegliwości.
pracownik w biurze

2. Olej magnezowy

Magnez jest niezbędnym do życia składnikiem odżywczym, wpływającym na funkcje komórkowe na poziomie molekularnym. Żaden inny minerał nie odpowiada za regulację takiej ilości reakcji naszego organizmu. Magnez przeciwdziała negatywnym skutkom stresu oraz starzenia się. Gdyby go zabrakło, nasze mięśnie pozostawałyby w stanie stałego skurczu. Niestety, nawet 80% ludzi cierpi na jego niedobór. Dlatego na rynku pojawił się aerozol do stosowania miejscowego, który ma pomóc walczyć z tym problemem. Okazuje się, że jego codzienne używanie może pomóc w zmniejszeniu przewlekłego bólu, zmęczenia oraz bezsenności. Jak twierdzi Kathryn Kos, dietetyk i doradca Ancient Minerals, który jest liderem w branży, "efekt działania magnezu może być podobny jak w przypadku leków na receptę. Tyle że w przeciwieństwie do nich, magnez jest naturalnym składnikiem naszego ciała".

3. Naturalny dezodorant

W dobie mody na produkty ekologiczne, nieskuteczny bez dodatku chemikaliów dezodorant pozostaje czarną owcą. Wygląda jednak na to, że i w tym temacie nadchodzą zmiany. Ich prowodyrem jest Freedom Deodorant, wprowadzająca zupełnie nową linię naturalnych dezodorantów premium. Pomysł powstał po tym, jak założycielka firmy dowiedziała się, że czworo jej przyjaciół po przebytej chemioterapii otrzymało od swoich lekarzy zalecenie, by omijać dezodoranty szerokim łukiem. To stanowiło inspirację do stworzenia nowego produktu.

4. Unplug Retreats - odłączenie od sieci

W zabieganych, pełnych stresu czasach największym luksusem jest możliwość "wyjęcia wtyczki" i odłączenia się na chwilę od codziennego wyścigu. Dlatego też w 2017 roku pojawiło się zjawisko zwane "Obozem letnim dla dorosłych", na którym zmusza się uczestników do rozstania ze swoimi smartfonami, a czas wypełniają takie aktywności, jak strzelanie z łuku, obserwowanie gwiazd, malowanie ścian czy wspinaczka po skałach. Wszystko to by pomóc w medytacji i refleksji. Prognozuje się, że popularność zjawiska gwałtownie wzrośnie w 2018 roku.  
medytująca kobieta

5. Moringa - drzewo długowieczności

Rok 2017 należał do kurkumy, za to w 2018 królować ma pochodząca z Ameryki Południowej Moringa. W smaku przypomina szpinak, zawiera jednak dwa razy więcej białka i aż trzykrotnie więcej żelaza. Najczęściej jest mielona na proszek proteinowy i dodawana do koktajli, zup czy sałatek. Moringa poprawia trawienie, zwiększa energię, wzmacnia kości i poprawia kondycję skóry. Stosuje się ją także w olejkach do twarzy oraz mydłach do kąpieli.