INNE ZABIEGI

Peeling – złuszczanie skóry

Peelingi chemiczne – złuszczanie chemiczne – zastosowanie związków chemicznych na skórę w celu wytworzenia jej uszkodzenia na niepełnej grubości skóry z wtórnym gojeniem. Dzięki tej metodzie skóra zostaje pozbawiona powierzchownej warstwy uszkodzonych komórek, zmienionych z wiekiem i pod wpływem czynników środowiskowych. Warstwy martwych komórek zostaną złuszczone i zastąpione przez nowe, młodsze komórki, co pozwoli cerze być bardziej jędrną i ładniejszą. Peeling wygładza zmarszczki, wyrównuje przebarwienia, zmniejsza blizny potrądzikowe, zmniejsza wielkość porów, wygładza szorstką i rozjaśnia matową skórę. Proces złuszczania komórek skóry jest procesem kontrolowanym. Również nie ma niekorzystnego wpływu na organizm człowieka. Substancje używane do peelingów nie są absorbowane przez skórę. O tym, jak często będzie wykonywany peeling decyduje lekarz, w zależności od stanu, rodzaju skóry i od wykonywanego peeelingu. Każdy zabieg trwa około 15-20 minut. Wykonuje się je średnio co dwa, cztery tygodnie. Przeciwskazania:
  • skłonność do tworzenia bliznowców
  • licznych znamion po przebytych operacjach
  • uprzednie stosowanie elektrolizy, depilacji, krioterapii, stosowanie terapii światłoleczniczych lub podrażnienie słoneczne ze skłonnością do opryszczki
  • miejsca, gdzie wystepują brodawki płaskie
  • ciąża
  • terapia doustnymi retinoidami i minimum 6 miesięcy po terapii
Wskazania:
  • powierzchowne zmarszczki
  • powierzchowne przebarwienia
  • plamy soczewicowate
  • trądzik zwykły
  • rogowacenie słoneczne
Peeling medyczny przeciwstarzeniowy

Zabieg o szerokim spektrum działania. Idealny czas na taki peeling to zima i wczesna wiosna. Działa przeciwzmarszczkowo, redukuje objawy fotostarzenia skóry, wyrównuje jej strukturę, rozjaśnia przebarwienia i działa normalizująco.
Zabieg łączy w sobie działanie wysokostężonego retinolu z antyoksydacyjnym działaniem witaminy C, w stabilnej postaci glukozydu askorbylu, dzięki temu staje się zbiegiem zarówno redukującym niedoskonałości jak i zapobiegającym procesom starzenia się skóry.
Poza działaniem złuszczającym, przyspieszającym wymianę komórkową - dzięki czemu dochodzi do rozjaśnienia powierzchownych zmian pigmentacyjnych, retinol wykazuje działanie hamujące rozrost komórek barwnikowych oraz redukcję produkcji melaniny.
Jednoczesne zastosowanie w zabiegu retinolu oraz witaminy C - wykazującej również działanie depigmentujące, pozwala na stopniowe rozjaśnianie plam, wyrównanie kolorytu skóry oraz przywrócenie blasku.

Częstotliwość przeprowadzania zabiegu: 28 dni, zabieg jest powtarzalny, liczba zabiegów zależna jest od kondycji skóry.

Czas trwania zabiegu: około 30 minut, w zależności od stanu skóry pacjenta.

Silny zabieg antyoksydacyjny i przeciwstarzeniowy

Najnowszej generacji peeling odmładzający, wykorzystujący nanotechnologię pozwalającą uzyskać doskonałe rezultaty – odmłodzenie, redukcja zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień i wygładzenie skóry.
Peeling oparty o silne antyoksydanty – kwas ferulowy, floretynę, kwas jabłkowy, cytrynowy, mlekowy w połączeniu z retinolem, mające właściwości złuszczające i silnie regenerujące skórę.

Wskazania do zabiegu: objawy fotostarzenia, zwiotczenie skóry, przesuszenie.

Częstotliwość przeprowadzania zabiegu: 4-6 zabiegów, w odstępach 2-4 tygodniowych

Czas trwania zabiegu: 30 – 40 minut.

Zabieg przywracający jędrność skórze

Kwas pirogronowy działa na poziomie naskórka i skóry właściwej. Złuszczanie przebiega bez efektu wysuszenia, ponieważ kwas pirogronowy hydrolizuje w kwas mlekowy, który ma właściwości nawilżające, tworząc na skórze film chroniący ją przed odwodnieniem.
Ze względu na działanie keratolityczne, seboregulacyjne oraz przeciwdrobnoustrojowe, jest szczególnie wskazany w leczeniu trądziku.
Kwas pirogronowy stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i glikoprotein w stopniu wyższym niż kwas glikolowy i porównywalnym do TCA, jednak bez niedogodności tego ostatniego, wywołując jedynie delikatny rumień.

Wskazana do zabiegu: głębokie zmarszczki, wiotkość skóry, blizny potrądzikowe, rozstępy, trądzik zapalny i niezapalny.

Częstotliwość przeprowadzania zabiegu: 28 dni, zabieg jest powtarzalny, liczba zabiegów zależna jest od kondycji skóry.

Czas trwania zabiegu: około 30 minut.