INNE ZABIEGI

Karboksyterapia

Ze względu na potwierdzoną skuteczność i unikalne działanie dwutlenku węgla, karboksyterapia znalazła zastosowanie w flebologii, ortopedii, reumatologii, dermatologii i medycynie estetycznej.

Dwutlenek węgla podawany podczas zabiegu karboksyterapii przyśpiesza metabolizm komórkowy, ma pozytywny wpływ na mikrokrążenie i powstawanie nowych naczyń włosowatych. W wyniku rozszerzenia naczyń krwionośnych następuje spadek ciśnienia krwi i dochodzi do lepszego przepływu bogatej w tlen krwi w organizmie. Skutkuje to lepszym dotlenieniem, odżywieniem tkanek oraz odnową komórkową.

Zabiegi karboksyterapii doskonale sprawdzają się w terapiach odmładzających i rewitalizujących.

W wyniku stymulacji produkcji nowego kolagenu następuje poprawa elastyczności i nawilżenia  skóry, co wpływa na redukcję drobnych zmarszczek. Dotleniona skóra odzyskuje także prawidłowy koloryt i świeży wygląd.

Zabiegi karboksyterapii mogą obejmować praktycznie każdy obszar ciała, mogą być wykonywane również w delikatnej okolicy oka. Poprawa krążenia w naczyniach wokół oczu i dotlenienie skóry sprawia, że zmniejszają się zasinienia, cienie i obrzęki, skóra się wygładza i rozjaśnia.

Terapia dwutlenkiem węgla przynosi bardzo dobre efekty w przypadku zwiotczenia skóry (twarzy i ciała) będącego efektem upływu czasu, spadkiem masy ciała, czy przebytej ciąży.

Karboksyterapia sprawdza się również w korekcji blizn i walce z rozstępami. Terapia sprawia, że struktura skóry ulega znacznej poprawie, a zmiany skórne ulegają widocznej redukcji, upodabniają się do otaczającej je zdrowej skóry.

Iniekcje CO2 przyczyniają się do redukcji cellulitu i lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej (np. podbródek, okolica brzucha). Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo przekształca się w kwas węglowy, który uszkadza błony komórek tłuszczowych. Skutkuje to uruchomieniem naturalnej lipolizy (rozpad tłuszczu). Zwiększone ukrwienie w obszarze zabiegowym nasila drenaż limfatyczny, poprawia metabolizm i przyśpiesza wydalanie uwolnionego tłuszczu.

Efektem zabiegów jest wyszczuplenie danego obszaru ciała, dodatkowo skóra staje się jędrna, wygładzona i pozbawiona nierówności.

Karboksyterapia ma również zastosowanie w leczeniu problemów skóry owłosionej oraz łysienia. Dwutlenek węgla poprawia mikrokrążenie, dotlenienie, odżywienie i regenerację cebulek, co wpływa na pobudzenie ich wzrostu i zahamowanie wypadania.

Zabiegi z użyciem dwutlenku węgla wspomagają znacznie leczenie trudno gojących ran i owrzodzeń. Karboksyterapia stanowi doskonałą samodzielną terapię lub element terapii łączonej – z mezoterapią, pilingami, osoczem bogatopłytkowym.