INNE ZABIEGI

Hydroksyapatyt wapnia – uzyskanie młodego wyglądu twarzy

Hydroksyapatyt Wapnia (CaHa) – czasowy wypełniacz, wysoce biokompatybilny i w pełni biodegradowalny. Po zabiegu cząsteczki CaHA podlegają całkowitemu wchłonięciu. Po kilku tygodniach pozostaje tylko nowopowstała siatka kolagenowa dająca naturalny wygląd.

Rozpad włókien kolagenowych w procesie starzenia się skóry prowadzi do zmniejszenia aktywności komórek oraz redukcji syntezy białek. Hydroksyapatyt wapnia przeciwdziała utracie struktury poprzez tworzenie „rusztowania” wewnątrz skóry, będącego mechanicznym bodźcem stymulującym fibroblasty i produkcję kolagenu.

Potrójny efekt uzyskujemy dzięki długofalowej stymulacji produkcji kolagenu. Powoduje to: wszechstronne wypełnienie polegające na bezpiecznym, skutecznym, zredukowaniu umiarkowanych i głębokich zmarszczek. Poprawia się objętość i kontur twarzy. Następuje też długofalowe polepszenie jakości skóry.

Powyższe efekty uzyskujemy dzięki matrycy żelowej z cząsteczkami CaHA, które natychmiastowo wypełniają zmarszczki i długotrwale stymulują fibroblasty do produkcji  kolagenu.

Skuteczne odmłodzenie skóry uzyskujemy poprzez: aktywację produkcji komórek skóry, stymulację kolagenu, zwiększenie gęstości skóry, wzrost produkcji elastyny.

Czym jest Efekt V?

Młoda twarz ma kształt litery V

Im młodsza jest twarz, tym skóra jest jędrniejsza, a kontury są bardziej wyraziste. Twarz jest symetryczna i ma kształt litery „V”.  

Z wiekiem dochodzi do odwrócenia kształtu litery ‚V’

Bez względu na to, jak dobre są nasze geny, każdy typ skóry ostatecznie traci elastyczność. Zmieniają się proporcje, zmniejsza się objętość. Poliki opadają, podbródek wiotczeje, a owal twarzy rozszerza się ku dołowi. Skutek: symetryczny kształt „V” odwraca się, a na twarzy coraz bardziej widać nasz wiek, bez względu na to jak młodo się czujemy. Sekret Efektu V Efekt V to poprawa objętości skóry w celu uzyskania młodego wyglądu twarzy. Zamiast redukcji pojedynczych zmarszczek, twarz potrzebuje prawdziwego odzyskania objętości. Za pomocą odpowiedniego zabiegu twarz uzyska optymalny kształt V, zmarszczki zostaną naturalnie zredukowane.

Hydroksyapatyt wapnia – objętość i kontury

Kuracja aplikowana na pojedyncze zmarszczki często nie wystarcza, by przywrócić młody i świeży wygląd. Aby przeciwdziałać sile ciążenia i aby twarz odzyskała młodszy kształt, potrzebuje ona realnego wypełnienia. Ten efekt można uzyskać dzięki wypełniaczowi, który równocześnie na nowo stymuluje naturalny proces produkcji własnego kolagenu, gwarantujący skuteczne i długotrwałe wypełnienie. Hydroksyapatyt wapnia przywraca objętość dokładnie w tych miejscach, które wcześniej były naturalnie wypełnione. Dzięki delikatnemu modelowaniu znikają głębsze zmarszczki i obwisłe, zapadłe policzki, zaś powracają naturalne kontury twarzy.  

Podwójny efekt formowania objętości

  • Natychmiastowy efekt dzięki elastycznej matrycy żelowej
  • Długotrwałe efekty dzięki stymulacji produkcji kolagenu

Bezpieczny w użyciu

 

Zabiegi

W dzisiejszych czasach większość z nas zdaje sobie sprawę z tego jak ważny jest kolagen. Kolagen sprawia, że skóra jest jędrna, elastyczna. Gdy to zaczyna się zmieniać, wówczas zaczynamy zauważać zmarszczki oraz inne zmiany na skórze. Ubywanie kolagenu powoduje utratę objętości i elastyczności skóry. Zastosowanie wypełniacza powoduje zwiększoną produkcję naturalnego kolagenu i skuteczną poprawę objętości skóry. Efekt kuracji utrzymuje się przez rok, a u części pacjentów przez ponad rok.

Hydroksyapatyt wapnia skuteczny w wielu obszarach:

Bruzdy nosowo – wargowe

Bruzdy między nosem, a kącikiem ust mogą być frustrujące. Łatwo jest je wypełnić, aby wyglądać świeżej i młodziej.

Linie marionetki

Po ich wypełnieniu znika smutny lub zmartwiony wyraz twarzy.

Policzki/ zapadnięte policzki

Zapadnięte poliki można skutecznie wypełnić hydroksyapatytem wapnia.  

Okolica jarzmowa

Wypełniona skóra w okolicy jarzmowej wzmacnia Efekt V i zapewnia młody wygląd.  

Dolna szczęka

Wyraźny kontur dolnej szczęki pomaga w utrzymaniu młodego kształtu V.

Kąciki ust

Wraz z wiekiem kąciki ust opadają, co może powodować smutny wyraz twarzy. Wypełnienie utraconej objętości w tym obszarze przywraca pogodny wygląd.

Podbródek/ Zagłębienie brody

Płaski podbródek sprawia, że twarz staje się mniej wyrazista. Niewielkie wgłębienia na podbródku mogą nawet nadawać jej nierówny wygląd. Hydroksyapatyt wapnia można zastosować dla skorygowania podbródka do jego naturalnego wyglądu. Zapadnięte zagłębienie podbródka – powszechnie występujące u mężczyzn można wypełnić hydroksyapatytem wapnia, dzięki temu uzyskując jędrny i zdrowy wygląd.

Brwi

Oczy są centralnym punktem twarzy. Otwarte i przyjaźnie wyglądające oczy przyciągają uwagę i mają pozytywny wpływ na to jak odbierają nas inni. Brwi odgrywają ważną rolę w tej kwestii. Są one oprawą oczu i decydują o wyglądzie całej twarzy. Lifting brwi jest jedną z propozycji, które możesz zrobić – inną niż operacja plastyczna, aby zmienić kształt twarzy i optycznie powiększyć Twoje oczy.

Skronie

Wgłębienia w okolicach skroni mogą zostać wypełnione. Dzięki temu Twoja twarz zyska zdrowszy i mniej zmęczony wygląd.

Płatki ucha

Wypełnione i gładkie płatki ucha sprawią, że ostatnio nabyte kolczyki będą wyglądać jeszcze ładniej.

Grzbiet nosa

Niewielkie wklęsłości i wypukłości na grzbiecie nosa można wypełnić i wygładzić hydroksyapatytem wapnia.

Grzbietowa powierzchnia ręki

Nasze ręce są ważną częścią ciała, którą wykorzystujemy w komunikacji i prezentacji siebie. Piękne ręce budzą zaufanie w wielu sytuacjach. Jednakże są często problemem szczególnie dla osób bardzo szczupłych, jak również dla kobiet, które trenują niektóre dyscypliny sportowe. Ręce mogą wyglądać niekorzystnie w porównaniu z resztą ciała. Z wiekiem coraz bardziej widoczne stają się na niej kości i naczynia. Kiedy skóra traci objętość, pomóc może hydroksyapatyt wapnia.
Korzyści hydroksyapatytu wapnia
  • Dobrze tolerowany
  • Nie wymaga przeprowadzania testów alergicznych
  • Bezpieczny w użyciu: na całym świecie wykorzystano ponad 2 miliony strzykawek z wypełniaczem – dane na rok 2010.
  • Natychmiastowy efekt dzięki elastycznej matrycy żelowej
  • Długotrwałe efekty dzięki stymulacji produkcji kolagenu
  • Skuteczna poprawa objętości skóry oraz intensyfikacja produkcji kolagenu.