Stymulator tkankowy regenerujący i odbudowujący skórę.
Jest bioaktywnym, nieusieciowanym atelokolagenem typu I. Podaje się go w formie sródskórnej iniekcji. Rezultat jaki otrzymujemy to regeneracja i odbudowa najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała.
Biomateriał charakteryzuje się podwójnym mechanizmem działania: z jednej strony stymuluje on obecne w skórze fibroblasty do produkcji włókien endogennego kolagenu, z drugiej zaś strony pobudza powstawanie nowych fibroblastów, które również będą syntetyzowały nowe, młode włókna kolagenowe. W ten sposób atelokolagen tworzy optymalne warunki do odbudowy i regeneracji skóry.
Jest skuteczny w odbudowie ubytków skórnych, leczeniu blizn, rozstępów, spłyceniu drobnych zmarszczek, redukcji wiotkości skóry oraz poprawie elastyczności, sprężystości i gęstości skóry twarzy oraz całego ciała.
Dla kogo?
Zabieg przeznaczony jest dla każdego kto ukończył 25 r.ż. w celach profilaktycznych. Wówczas zabieg wykonuje się raz na 3-6 miesięcy. Terapia lecznicza obejmująca 3 do 4 zabiegów i przeznaczona jest dla osób bez względu na wiek, które zaobserwowały u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry widoczne jako: wiotkość skóry, drobne zmarszczki zlokalizowane wokół oczu, ust, szyi, dekolcie, rąk. Wyjątkowo dobre rezultaty osiąga się w leczeniu uszkodzeń skóry typu: rozstępy, blizny potrądzikowe i zanikowe, regeneracja i odbudowa podrażnionej i uszkodzonej skóry.
Na jakie części ciała?
Wysoki profil bezpieczeństwa i delikatność produktu pozwala na jego zastosowanie w każdej, nawet najdelikatniejszej okolicy twarzy, jak i całego ciała. Szczególnie zalecany jest do stosowania w okolicy oczu, ust, dekolcie, szyi, powierzchni rąk itd.
Przebieg:
Atelokolagen posiada formę płynu i jest aplikowany za pomocą cienkiej i bardzo krótkiej (4 mm) igły do mezoterapii. Lekarz podaje niewielkie depozyty produktu w odstępach 1-3 cm na całym leczonym obszarze skóry. Po zabiegu skóra pacjenta poddana jest delikatnemu masażowi.
Odczucia (ból? jakie znieczulenie?)
Zabieg jest małoinwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Przed zabiegiem można zastosować u bardzo wrażliwych Pacjentów miejscowe znieczulenie odpowiednim kremem. Nie jest to jednak standardowe postępowanie, gdyż w podawanym preparacie jest zawarta substancja znieczulająca. Po zabiegu może pojawić się w miejscu podania zaczerwienienie, pieczenie, obrzęk, swędzenie bądź tkliwość. Wszystkie powyższe objawy nie wymagają żadnej interwencji lekarza, gdyż ustępują samoistnie w ciągu kilka minut po zabiegu lub maksymalnie w ciągu 3-7 dni.
Czas trwania?
30-45 minut
Czy należy wykonać serię? (ile zabiegów w serii?, w jakich odstępach?)
Ilość i częstotliwość zabiegów jest indywidualnie określana przez lekarza. Orientacyjna ilość i częstotliwość zabiegów to: Profilaktycznie 1 zabieg co 3 do 6 miesięcy. U Pacjentów do 40 r.ż. zaleca się wykonanie 3 zabiegów co 14 dni. Po 40 r.ż. terapia obejmuje 4 zabiegi co 14 dni.
Kiedy widać efekt? Jaki?
Pierwsze efekty widoczne jako: napięcie skóry, rozświetlenie i złagodzenie podrażnień mogą pojawić się już po 7 dniach i narastają przez cały czas trwania terapii. Pełny efekt leczenia (napięcie, zagęszczenie, pogrubienie wiotkiej skóry, wypełnienie drobnych zmarszczek i ubytków skóry) uzyskujemy w czasie 4 tygodni od zakończenia terapii. Utrzymuje się on przez ok. 12 miesięcy. Wówczas zalecana terapia podtrzymująca obejmująca 1 zabieg na kwartał.
Przeciwwskazania:
Przeciwwskazaniami do zabiegu są choroby autoimmunologiczne, nowotworowe, ciąża, laktacja, infekcje lub stany zapalne w miejscu podania preparatu, opryszczka.