INNE ZABIEGI

Wolumetria – przywracanie objętości i konturów twarzy

Zjawisko starzenia się skóry jest złożonym, wieloczynnikowym procesem. Starzenie się na twarzy manifestuje się zmarszczkami, bruzdami, obwisłością, zaburzeniami pigmentacji i zmianami struktury skory. Siły wpływające na starzenie obejmują grawitację, fotouszkodzenie, osiąganie dojrzałości tkanek miękkich, remodeling kości i aktywności mięśni.

Zazwyczaj około trzydziestego roku życia, wokół oczu i ust powstają zmarszczki i drobne linie, a górne i dolne powieki oczu zaczynają obwisać. Około pięćdziesiątego i sześćdziesiątego roku życia opuszcza się czubek nosa, linia żuchwy zaczyna obwisać, skóra na szyi staje się luźna i tworzy fałdy. Utrata objętości i nadmierna aktywność mięśni to dwie główne składowe procesu starzenia się, które razem powodują tworzenie się zmarszczek.

Intuicyjnie, leczenie obydwu procesów powoduje bardzo naturalny i subtelny efekt. Dzięki wypełniaczom skórnym przywraca sie objętość. Za pomocą toksyny botulinowej zmniejsza się ruch mięśni. Każdy z nich celuje w specyficzną cechę starzenia się skóry. W ten sposób połączenie Botoxu z powiększeniem objętości tkanek miękkich stanowi wysoce skuteczne dwustopniowe podejście w przywracaniu kształtu i rysów twarzy.

Substancje wypełniajace skórę właściwą i tkankę podskórną, takie jak preparaty kwasu hialuronowego, są stosowane do odtworzenie bardziej zaokrąglonego, młodzieńczego wyglądu twarzy. Produkty te uzupełniają kolagenowe rusztowanie białkowe i przywracają nawilżenie. Działają jak środki zwiększające objętość, powodujące pogrubienie skóry właściwej i w rezultacie wypełniają niechciane bruzdy. Można je również stosować do zwiększenia symetrii i równowagi proporcji twarzy.

Zazwyczaj powiększanie tkanek miękkich przeprowadza się na całej twarzy, żeby dostarczyć podporę, unieść brwi, nadać kształt nosowi, unieść koniuszek nosa, złagodzić fałdy nosowo-wargowe, odbudować objetość spoideł ust, wypełnić zapadniete policzki, podkreślić kości policzkowe i zarys linii żuchwy.

Zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy nie tylko pozwalają przywrócić twarzy utraconą objętość, ale także rewitalizują skórę i stymulują ją do produkcji włókien kolgenowych.

Wszystkie wykorzystywane wypełniacze w medycynie estetycznej są wchłanialne, także czas ich utrzymywania się w skórze zależy od użytego preparatu.