INNE ZABIEGI

Nici APTOS

APTOS - pochodzi od łacińskiego słowa ANTIPTOSIS - przeciwko opadaniu tkanek. To jedyne nici na rynku, które faktycznie liftingują, a nie tylko rewitalizują. APTOS będący absolutnym hitem medycyny estetycznej; decyzją lekarzy nagrodzony Perłą Dermatologii Estetycznej w kategorii Najlepszy Produkt do Niechirurgicznego Liftingu, idealnie spełnia oczekiwania rynku. Nici APTOS wyróżniają się różnorodnością, szerokim spectrum zastosowań, a także budową samego produktu, m.in. posiadają opatentowany systemem wypustów. To rozwiązanie oparte na innowacyjnych rozwiązaniach, którego wysoka efektywność zabiegowa bazuje na długoletnich badaniach naukowych i doświadczeniu, twórcy technik liftingu za pomocą nici, założyciela firmy APTOS - dr Marlena Sulamanidze.

Techniki APTOS mogą być stosowane na twarz i ciało. Przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku, dla wszystkich, którzy zaobserwowali rozpoczynające się procesy starzenia objawiające się utratą jędrności i gęstości skóry, opadaniem tkanek miękkich, pojawieniem się płytkich lub głębokich zmarszczek, zmianą konturu i owalu twarzy. To zabieg o wysokiej, natychmiastowej oraz postępującej skuteczności zabiegowej, w zakresie liftingu twarzy i szyi (a także dekoltu, wewnętrznej strony ud i ramion, piersi czy okolic kolan itp.), porównywalnego z efektami operacji chirurgicznych.

OPIS ZABIEGU: APTOS to jedyna na rynku tak bogata oferta zabiegowa pozwalająca dopasować odpowiednią technikę do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na podskórnym wprowadzeniu poprzez pojedyncze punkty nakłucia odpowiedniego modelu nici APTOS w celu utworzenia silnie podtrzymującego szkieletu. Efekty utrzymują się nawet do trzech lat. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a okres gojenia po zabiegu trwa około dwóch tygodni, ale już po kilku dniach można wrócić do aktywnego życia. Lifting całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej tylko 10-15 minut.

PRZYGOTOWANIE: Decydując się na zabieg warto wykonać podstawowe badania, takie jak: morfologia, OB, krzepliwość APTT bądź skontaktować się z lekarzem rodzinnym w celu wykluczenia przeciwwskazań typowych dla zabiegów medycyny estetycznej. Przeciwwskazania: choroby autoimmunologiczne, ciężka choroba fizyczna, kolagenoza, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie II i III stopnia, hemofilia, zaburzenia psychiczne, stany zapalne i nowo-twory w obszarze planowanego zabiegu, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych, ciąża i laktacja oraz wprowadzone wcześniej nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym.

PO ZABIEGU: W ciągu 24 godzin od wykonania zabiegu zaleca się zimne okłady i przecieranie punktów wkłucia preparatem na bazie spirytusu. Przez kilka dni należy powstrzymywać się od picia gorących napojów, a przez dwa tygodnie alkoholu. Należy też ograniczyć aktywność mimiki twarzy, wysiłek fizyczny, nie stosować masaży i zabiegów intensywnie rozgrzewających. W zależności od wskazań zabiegowych Pacjenta, tj. wieku, typu skóry, obszaru zabiegowego, poziomu opadu tkanek lekarz dobiera odpowiednie techniki APTOS (z linii Excellence, Light Lift lub Nano), tak aby zapewnić optymalny efekt odmłodzenia. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić zastosowanie nici stałych APTOS (polipropylenowych). Firma APTOS wytwarza ponad 20 różnych rodzajów nici (z mikrowypustami, mikroskopijnymi węzełkami, spiralnych, przypominających warkocze itp.), zarówno biodegradowalnych (wchłanialnych w ciele), jak i niewchłanialnych, polipropylenowych.

Zabieg APTOS inicjuje wieloetapowy proces odnowy: - wprowadzone nici grupują tkanki i naprowadzają je na właściwe położenie, - wokół nici powstaje tkanka włóknista, która tworzy podskórny stelaż, wzmacniając tkanki i utrzymując je w żądanej pozycji, - po 6 miesiącach: nić zaczyna się powoli rozpuszczać uwalniając do organizmu składniki stymulujące naturalną biorewitalizację, poprawiając strukturę skóry na lata, sam efekt liftingu utrzymuje się do 2-3 lat.

Zabieg APTOS - powrót do młodości: - zabieg na twarz i ciało, przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, - przywraca naturalny wygląd tak ceniony przez klientów klinik medycyny estetycznej, (w szczególności mężczyzn), nie powodując zbędnego zwiększania objętości tkanek, - bezpieczny i małoinwazyjny – nici wprowadzane są zaledwie przez 1 lub 2 punkty wkłucia, - nie wymagają żadnych rozcięć skóry, narkozy, ani długiego okresu rekonwalescencji, - użyte materiały są w pełni wchłanialne i bezpieczne dla organizmu, stosowane w chirurgii od wielu lat, - produkty APTOS są certyfikowane, a technologia chroniona patentami międzynarodowymi, - szeroki wybór rozwiązań APTOS pozwala lekarzowi na indywidualne dopasowanie techniki zabiegowej do potrzeb i oczekiwań Pacjenta, - światowa jakość, europejska produkcja, - APTOS nr 1 na świecie - pierwsze nici do zabiegów liftingujących i największa ilość certyfikatów i patentów dla nowych produktów i rozwiązań, - zabiegi mogą być wykonywane tylko przez certyfikowanych lekarzy APTOS.

KATEGORIE NICI APTOS Aktualnie dostępne są cztery linie produktów nici Aptos (kolejne już w opracowaniu), które można rozróżnić ze względu na rodzaj zastosowanego materiału. Nici wchłanialne “caprolac” na bazie kwasu polimlekowego i kaprolaktonu to bogata linia produktów Aptos Nano, Excellence oraz Light Lift. Polipropylen nie rozpuszcza się i jest z kolei typowym materiałem stosowanym w niciach chirurgicznych Aptos Surgical, gwarantując długotrwały efekt zabiegowy od 5 do 10 lat.

3 Generacja nici APTOS z kwasem hialuronowym.

Celem zabiegu jest uzyskanie jednoczesnego efektu liftingu i odmładzania. Nowa formuła nici polega na dodaniu do dotychczasowego składu (tj. kwasu polimlekowego i kaprolaktonu) kwas hialuronowy (HA). Zastosowanie nici Aptos HA zapewnia przede wszystkim doskonały lifting twarzy, a także ciągłe i progresywne odmłodzenie.

Pacjenci już 14 dni po implantacji zauważają znaczącą poprawę jakości skóry, będącą wynikiem działania kwasu hialuronowego. HA  wpływa na wzrost liczby włókien elastyny oraz przyczynia się do znacznego skrócenia okresu rekonwalescencji, ze względu na redukcję reakcji zapalnych organizmu. Kwas hialuronowy posiada bowiem przeciwzapalne właściwości, co ogranicza ryzyko infekcji. W okresie 14-60 dni od implantacji o 55% zwiększa się produkcja kolagenu typu I (odpowiedzialnego za odbudowę gęstości skóry i młody wygląd) oraz o 20% produkcja kolagenu typu III, który tworzy stabilny stelaż dla skóry, utrzymując tkanki w pozycji uniesionej. Stopniowo skóra odzyskuje swoją naturalną jędrność i napięcie.

Opis zabiegu  
 • zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym
 • polega na podskórnym wprowadzeniu poprzez pojedyncze punkty wkłucia bioabsorbowalnej nici APTOS Excellence Visage HA, łącznie w ilości 10 sztuk (18cm) nici w obszarze całej twarzy
 • zabieg jest całkowicie bezbolesny, a okres rekonwalescencji trwa zwykle 2-3 dni


Celem  zabiegu jest:

Uniesienie zwiotczałej skóry, ale także jej odmłodzenie, nawodnienie, ujędrnienie i  napięcie. Pod wpływem składników nici: kwasu hialuronowego, polimlekowego i kaprolaktonu aktywowany jest naturalny proces rewitalizacji, prowadzący do produkcji własnego kolagenu i elastyny. Nici mają na celu unieść tkanki, korzystnie przebudować parametry skóry w celu odmłodzenia oraz utworzyć podporę stabilnie utrzymującą tkanki w młodzieńczym położeniu.

Wskazania zabiegowe:  
 • bruzdy i fałdy skórne
 • zaburzenia konturów
 • utrata naturalnych krągłości
 • nawisanie skóry
 • zmarszczki i brak witalności
  Przeciwwskazania:  
 • ciąża i okres karmienia
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • kolagenoza
 • nadciśnienie II i III stopnia niewyrównane
 • hemofilia
 • zaburzenia psychiczne i neurotyczne
 • nowotwory
 • choroby zakaźne
 • stany zapalne
 • opryszczka aktywna
 • nadwrażliwość na preparaty stosowane w trakcie procedury (lidocaina, ubistesin, kwas polimlekowy, polikaprolakton)


Zalecenia pozabiegowe:  
 • przykładanie zimnych kompresów w obszarze wykonanego zabiegu w okresie pierwszej doby od zabiegu
 • przecierania miejsc wkłucia i wprowadzenia igły roztworem na bazie spirytusu przez okres 2-3 dni od zabiegu
 • powstrzymywanie się od spożywania gorących napojów i posiłków przez okres 2-3 dni od zabiegu
 • ograniczenie aktywności mimiki twarzy (nie jeść hamburgerów, całego jabłka, głośno się śmiać) oraz unikanie wysiłku (np. Fitness) przez okres 2-3 tygodni
 • powstrzymanie się od picia alkoholu w okresie 2 tygodni od zabiegu
 • nie korzystanie z basenu przez okres 2-3 tygodni
 • nie stosowanie w obszarze zabiegowym żadnych zabiegów rozgrzewających (w tym laserów, fali radiowej, ultradźwiękowej) przez okres nie krótszy niż 2 miesiące od zabiegu
 • nie stosowanie w obszarze zabiegowym masażu, fizjoterapii i innych technik śródskórnych przez okres 2 miesięcy


MATERIAŁY DO POBRANIA Ulotka pacjenta Katalog Aptos