AKTUALNOŚCI

Baby botox – nowy trend w medycynie estetycznej

Toksyna botulinowa od wielu lat wiedzie prym wśród zabiegów medycyny estetycznej, ciesząc się niezmienną popularnością ze względu na swe niezastąpione właściwości wygładzające zmarszczki. Jej wykorzystanie w odmładzaniu przybiera jednak coraz to nowe formy. Ostatnim hitem jest zabieg zwany baby botox, który zyskuje popularność także wśród młodych pacjentów. Na czym polega jego fenomen?

Botoks - niezawodny sposób na zmarszczki

Toksyna botulinowa to nic innego jak jad kiełbasiany - proteina, która w pewnych sytuacjach może być dla nas zabójczą trucizną (kiedy zjemy zanieczyszczony przez nią pokarm). W medycynie estetycznej jest jednak niezastąpionym narzędziem do wygładzania zmarszczek.

strzykawka z botoksem do baby botox
Sekret działania botoksu polega na tym, że jego podanie do mięśnia blokuje na jakiś czas przekazywanie sygnału chemicznego, który wywołuje skurcz. Nie jest to skomplikowana procedura, a jej efekty pojawiają się bardzo szybko i utrzymują się na dłuższy czas.

Okazuje się jednak, że toksyna botulinowa może być również bardzo przydatna w sytuacji, gdy nie mamy jeszcze do czynienia z głębokimi zmarszczkami, a zależy nam głównie na naturalnym, subtelnym i ogólnym poprawieniu wyglądu naszej skóry. Sposób ten przywędrował do nas z Korei i zyskał nazwę baby botox (lub skin botox bądź mezobotox).

Baby botox - z ziemi koreańskiej do Europy

Zabieg baby botox robi prawdziwą furorę zwłaszcza wśród młodych Koreanek, a w ostatnich latach zyskuje na popularności także w Europie. Wszystko przez niemal natychmiastowy efekt szklanej cery (tzw. "glass skin"), jaki udaje się dzięki niemu osiągnąć.

Czym różni się od klasycznych zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej? Przede wszystkim, podaje się jej mniejszą dawkę i nie w jeden, konkretny obszar, ale w kilka (np. czoło czy okolice oka), robiąc to drogą kilkudziesięciu mikronakłuć.

koreanka z gładką cerą po baby botox
W ten sposób nie atakujemy jednej, konkretnej bruzdy, jak np. w przypadku lwiej zmarszczki, ale poprawiamy i odświeżamy ogólny wygląd skóry, a także wygładzamy płytkie zmarszczki.

Ze względu na niewielkie ilości podawanego preparatu oraz subtelne i naturalne efekty, baby botox to dobre rozwiązanie dla pacjentek, które dopiero rozpoczynają przygodę z medycyną estetyczną i mają obawy przed efektami klasycznych zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej.