AKTUALNOŚCI

Dlaczego należy stosować peeling?

Z jednej strony pozwala skórze odzyskać blask po zimie, z drugiej - pomaga leczyć rozmaite niedoskonałości. Peeling to zabieg, który za sprawą swojej wielozadaniowości jest punktem obowiązkowym codziennej pielęgnacji. Zarówno ten wykonywany w domu, jak i w gabinecie medycyny estetycznej.

Złuszczanie skóry - po co to robimy?

Nasz naskórek regeneruje się w sposób naturalny, a proces odnowy trwa zwykle w granicach 28 dni. Nasuwa się więc pytanie, po co jeszcze mamy stosować zabiegi złuszczające? Niestety, z wiekiem zdolności regeneracyjne skóry maleją. W efekcie czego obumarłe komórki niejako blokują jej powierzchnię, a skóra staje się zanieczyszczona i gruba, trudniej jest jej również oddychać. Potrzebuje więc naszej pomocy.

peeling chemiczny

Na czym polega peeling?

Peeling to nic innego, jak kontrolowane uszkodzenie skóry, które powoduje złuszczenie (eksfoliację) naskórka. Poprzez pozbycie się martwych komórek, pomagamy się skórze zregenerować. W efekcie łatwiej jest jej oddychać oraz przepuszczać składniki odżywcze z kosmetyków. Poprawia się jej wygląd, napięcie oraz nawilżenie, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Krótko mówiąc, wyglądamy zdrowiej oraz młodziej.

To jednak nie cała odpowiedź na pytanie, dlaczego należy stosować peelingi. Zabiegi złuszczające mogą bowiem pomóc także w walce z różnymi dolegliwościami, jak przebarwienia, blizny potrądzikowe czy też łojotok skóry.

Rodzaje peelingów

Efekt zabiegu oraz możliwości w zakresie niwelowania poszczególnych dolegliwości zależą w dużej mierze od rodzaju peelingu, zwłaszcza od jego głębokości. Ze względu na to kryterium, wyróżnia się peelingi:
  • powierzchowne
  • średniogłębokie
  • głębokie
Im poważniejszy defekt, tym głębsze peelingi będą nam potrzebne. W przypadku peelingów głębokich udaje się dotrzeć do skóry właściwej, jednak wymagają one więcej czasu na regenerację (miesiąc w porównaniu do dwóch tygodni przy peelingach powierzchownych oraz średniogłębokich).

Jednorazowy zabieg złuszczający w gabinecie medycyny estetycznej nie trwa długo - zwykle to 15-20 minut. Jednak aby osiągnąć zamierzony efekt, powinno się powtarzać procedurę co jakiś czas. Decyzję dotyczącą częstotliwości peelingów w serii podejmuje lekarz, zazwyczaj jednak mówimy o odstępach czasowych rzędu 2-4 tygodni.