Boczki, to problem, który dotyka wielu osób - zarówno kobiet jak i mężczyzn.
Zlokalizowane w okolicy bioder fałdki tkanki tłuszczowej są efektem różnych czynników, zwłaszcza nieodpowiedniej diety i pozbycie się ich bywa bardzo trudne. Czasem wymaga konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej oraz dobraniem odpowiedniego zabiegu.
Skąd się biorą boczki?
Duże ilości węglowodanów i przetworzonego jedzenia, opychanie się bogatymi w tłuszcze trans przekąskami oraz popijanie tego wszystkiego hektolitrami alkoholu - ten popularny w dzisiejszych czasach sposób odżywiania walnie przyczynia się do
odkładania tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w postaci nieestetycznych boczków. Brak
aktywności fizycznej tylko pogarsza sprawę, a problem potęgować mogą nawet predyspozycje genetyczne.
Jak się pozbyć boczków?
Pierwszym krokiem do zapewnienia sobie talii osy jest więc dogłębna ewaluacja naszej diety oraz zapewnienie organizmowi odpowiedniej dawki ruchu. My jednak przyjrzymy się problemowi z punktu widzenia medycyny estetycznej, zwłaszcza, że pozbycie się boczków naturalnymi metodami bywa bardzo trudne.
Jakie zabiegi pomogą zredukować ilości odkładającej się wokół brzucha tkanki tłuszczowej? Zastosowanie mają między innymi:
- Lipoliza iniekcyjna - najczęściej stosuje się ją w celu eliminacji nadmiernej tkanki tłuszczowej w okolicy pośladków, ud czy właśnie bioder i brzucha. Zabieg polega na wstrzyknięciu specjalnego preparatu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, której chcemy się pozbyć. W efekcie dochodzi do rozkładu tłuszczy i wydalenia ich z organizmu.
Jednorazowo zabieg trwa od 20 do 50 minut, zaleca się powtórzyć go kilkukrotnie - zwykle od 2 do 4 razy w odstępach 4-6 tygodni. Efektów możemy oczekiwać już po 3 tygodniach od pierwszego zabiegu.
- Karboksyterapia - terapia dwutlenkiem węgla, bezpieczna i mało inwazyjna, stosowana w różnych celach, m.in. w walce z lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej. Zabieg polega na podaniu za sprawą specjalnego urządzenia dwutlenku węgla do tkanki tłuszczowej, która w efekcie rozstaje rozpuszczona i wydalona z organizmu.
Karboksyterapia niesie ze sobą także szereg innych profitów, np. stymuluje syntezę kolagenu i wygładza skórę. Jeden zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, zazwyczaj cykl obejmuje 8-12 zabiegów.
- Terapia łączona - oba opisane powyżej zabiegi można wykonywać równolegle, co ma zastosowanie zwłaszcza w wyjątkowo trudnych przypadkach, gdy tkanka tłuszczowa jest szczególnie oporna.