AKTUALNOŚCI

Browtox – sposób na nieinwazyjny lifting brwi

Browtox, czyli połączenie słów "brow" (brew) oraz "botox", to kolejne z wielu zastosowań toksyny botulinowej. Tym razem beneficjentem są nasze brwi. Czym charakteryzuje się jeden z najnowszych trendów w medycynie estetycznej?

Toksyna botulinowa - wszechstronna trucizna

Zabiegi z wykorzystaniem botoksu niezmiennie należą do najpopularniejszych w gabinetach medycyny estetycznej. Toksyna botulinowa to nic innego jak jad kiełbasiany - niezwykle silna neurotoksyna bakteryjna. Na szczęście niegroźna w ilościach podawanych w zabiegach estetycznych, za to wyjątkowo skuteczna. Działanie toksyny botulinowej polega na zablokowaniu na pewien czas sygnału wywołującego skurcz mięśnia, do którego ją podano, dzięki czemu uzyskuje się efekt wygładzenia zmarszczek.

Oczy dziewczyny
Botoks ma jednak bardzo wszechstronne zastosowanie. Poza niwelowaniem uciążliwych bruzd na naszej skórze, wykorzystuje się go także do leczenia nadmiernej potliwości, bruksizmu czy migreny. Kolejnym z zastosowań toksyny botulinowej stała się poprawa wyglądu naszych brwi.

Browtox, czyli lifting brwi

Historia liftingu brwi botoksem jest dość nietypowa, ponieważ wszystko zaczęło się od skutku ubocznego zabiegów z użyciem toksyny botulinowej - podanie jej zbyt dużej ilości wywoływało efekt nienaturalnego uniesienia brwi, co skutkowało nadaniem twarzy charakterystycznego, zdziwionego wyrazu (tzw. "Mefisto face").

Jednak to nieprzyjemne powikłanie zmieniono w atut, wykorzystując botoks w celu wykonania liftingu brwi. Zabieg polega na podaniu niewielkiej ilości toksyny w ich okolice, skutkiem czego mięsień powodujący opadanie brwi zostaje osłabiony. Wykorzystując ten efekt, można delikatnie unieść brwi lub poprawić ich kształt, dzięki czemu twarz staje się bardziej wesoła i promienna. Browtox to także sposób na asymetrię brwi - w tym przypadku podaje się toksynę tylko z jednej strony.

spojrzenie młodej dziewczyny
Oczywiście, poza efektem liftingu brwi, zabieg browtoxu zapewnia także typowy efekt podania toksyny botulinowej - wygładza zmarszczki, w tym przypadku wokół oczu.

Browtox to ciekawa alternatywa dla bardziej inwazyjnych rozwiązań. Stosuje się go zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, mogą z niego korzystać osoby w różnym wieku. Sam zabieg trwa zaledwie kilka minut, a rezultat utrzymuje się przez kilka miesięcy.