AKTUALNOŚCI

Jak dbać o skórę pod oczami?

Skóra pod oczami jest szczególnie delikatna, cienka i wrażliwa. Zdradza nie tylko wiek, ale też eksponuje objawy przepracowania, stresu czy niedoboru snu, co w dzisiejszych czasach stanowi częsty problem. Dlatego powinniśmy poświęcić należytą uwagę do kwestii jej pielęgnacji.

Obszar wokół oczu wymaga szczególnej pomocy z naszej strony, jeśli więc nie chcemy wyglądać na sporo starszych niż jesteśmy w rzeczywistości, musimy zacząć działać. Podstawą pielęgnacji skóry pod oczami jest odpowiednio dobrany krem oraz jego właściwe stosowanie.

Skóra pod oczami

Krem pod oczy - najważniejsze funkcje

Krem pod oczy pełni kilka bardzo ważnych funkcji, takich jak:
  • zapobieganie powstawaniu nowych zmarszczek,
  • zapewnienie długotrwałego nawilżenia,
  • ujędrnianie i napinanie,
  • poprawa elastyczności skóry,
  • likwidacja cieni oraz zapobieganie ich powstawaniu.
Dobry krem pod oczy zawiera filtry przeciwsłoneczne UVA oraz UVB, nie powoduje podrażnień, a przy tym musi być przebadany zarówno dermatologicznie, jak i okulistycznie.

Co powinien zawierać krem pod oczy

Jakie cechy powinien posiadać nasz krem pod oczy? Przede wszystkim ważne by był dostosowany do potrzeb naszej skóry - typu cery oraz wieku. Nie należy przy tym zwlekać z rozpoczęciem stosowania go. Już nawet w wieku 20 lat powinniśmy zacząć o tym myśleć.

krem pod oczy
Oczywiście, podstawową sprawą w wyborze kremu pod oczy jest jego skład. Na jakie substancje powinniśmy więc zwrócić szczególną uwagę?

  • Witaminy. Zwłaszcza A, C oraz E. Pełnią one szereg funkcji: zwalczają wodne rodniki, regenerują, opóźniają procesy starzenia oraz odmładzają i poprawiają wygląd skóry. Warto także wspomnieć o prowitaminie B5, która ma działanie nawilżające, a przy tym łagodzi podrażnienia.

  • Kwas hialuronowy. Wiąże cząsteczki wody oraz łączy włókna kolagenowe, dzięki czemu ujędrnia, nawilża i odżywia skórę.

  • Kolagen. Naturalnie występujący w skórze, działa przeciwzmarszczkowo oraz wygładza skórę.

  • Koenzym Q10. Chroni przed wolnymi rodnikami, wpływa na proces regeneracji komórek oraz pomaga na uszkodzenia wywołane promieniowaniem słonecznym.

  • Świetlik. Ma szereg zastosowań, m.in. działa przeciwzapalnie, łagodzi oznaki stresu i zmęczenia, korzystnie wpływa na wzrok, niweluje obrzęki.

  • Wyciągi z herbaty (białej lub zielonej). Niezawodne w walce z oznakami zmęczenia.

Poza tym, istnieje wiele pożądanych składników dobrego kremu pod oczy. Wśród nich można wymienić m.in. kofeinę, oleje, ceramidy czy kwas laktobionowy.

Jak stosować krem pod oczy

Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach, by w pełni korzystać z właściwości naszego kremu. Przede wszystkim, nakładamy go na czystą twarz. Staramy się unikać szybkiego smarowania, zamiast tego stawiamy na delikatne wklepywanie kosmetyku. A gdzie dokładnie aplikować nasz krem? Pod oczami, na powiekach, byle nie na linii rzęs.