AKTUALNOŚCI

Jak dbać o usta w okresie jesienno-zimowym?

Jesień i zima to trudny okres dla skóry nie tylko twarzy czy rąk, ale także dla naszych ust. Niskie temperatury, wiatr oraz charakterystyczne dla obecnej pory roku suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach to wrogowie wyjątkowo wrażliwego i delikatnego naskórka warg. Dlatego właśnie teraz powinniśmy poświęcić im szczególną uwagę, dbając o właściwą pielęgnację.

Delikatny problem

Jak ważnym elementem naszego wizerunku są zdrowe i zadbane usta - nikomu nie trzeba chyba mówić. Zanim jednak nałożymy pomadkę, by jak co dzień kusić pięknym uśmiechem, upewnijmy się, że przygotowaliśmy wargi na jesienno-zimowe zagrożenia. A tych nie brakuje.

Usta są wyjątkowo delikatne, zaś brak gruczołów łojowych powoduje, że pod wpływem zimnego powietrza łatwo się przesuszają i tracą swój kolor. Aby uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości związanych z jesienną oraz zimową aurą, wystarczy pamiętać o kilku podstawach pielęgnacji.

szminka na ustach

Nawilżanie...

Odpowiednie kosmetyki to podstawa. Szukajmy w nich substancji nawilżających oraz natłuszczających. Mile widziany będzie kwas hialuronowy, witaminy (A, C, E, F), olejek migdałowy, aloes, jak również filtry przeciwsłoneczne (wszak promieniowanie UVA oraz UVB zagraża nam nie tylko latem, ale przez cały rok).

...ale nie oblizywanie!

Obgryzanie skórek czy oblizywanie warg to częsty błąd, który popełniamy przebywając na mrozie. Kończy się to suchymi i popękanymi ustami, co nie jest ani przyjemne, ani estetyczne. Unikajmy tego koniecznie.

Regularne peelingi

Cotygodniowe złuszczanie pomoże pozbyć się skórek, wygładzi usta, pobudzi krążenie oraz poprawi kolor naszych ust. Problem skórek rozwiążemy także masując nasze wargi szczoteczką do zębów.

Stosowanie balsamów

Peelingiem warto poprzedzić nałożenie odżywiającego balsamu. Tutaj możemy wykorzystać składniki, jakie posiadamy w kuchni. Popularnym rozwiązaniem jest miód, ale pomocna okaże się także np. oliwa.

Dieta

Jak w niemal w przypadku każdego obszaru naszego ciała, pielęgnacja skóry powinna odbywać się nie tylko od zewnątrz. Nawilżenie oraz odżywienie powinno następować także przy pomocy składników dostarczanych w diecie, zatem pamiętajmy o nawadnianiu oraz dostarczaniu witamin obecnych w warzywach i owocach.