AKTUALNOŚCI

Zadbaj o dłonie jesienią

Październik za pasem, aura powoli zmienia się na typowo jesienną, a to niesie szczególne zagrożenia dla naszych dłoni. Suche powietrze oraz porywisty wiatr to ich główni wrogowie, powodujący pęknięcia oraz zaczerwienienie naskórka. Wszystko to nie tylko negatywnie wpływa na estetykę, ale także przyspiesza proces starzenia. Sprawdźcie jak temu zapobiec.

W odmłodzeniu naszych dłoni pomoże wizyta w gabinecie medycyny estetycznej, gdzie czeka na nas bogata oferta zabiegów. Prawda jest jednak taka, że o skórę rąk powinniśmy dbać każdego dnia, zwłaszcza o tej porze roku, gdy uszkodzony przez niesprzyjające warunki atmosferyczne naskórek szybciej niż zwykle traci wodę. Aby uniknąć takich problemów, powinniśmy się skupić na kilku czynnościach:
  • Profilaktyka ochrony dłoni.
  • Używanie odpowiedniego kremu do rąk.
  • Stosowanie domowej pielęgnacji.

Rękawiczki to podstawa

Pamięć o przestrzeganiu paru prostych zasad może naprawdę pomóc zadbać o nasze dłonie. Po pierwsze: rękawiczki. Używajmy ich podczas zmywania naczyń, chroniąc ręce przed szkodliwym działaniem środków czyszczących. Ale rękawiczki, choć może nieco innego typu, przydadzą się także poza domem, gdy temperatura spadnie do kilku stopni. Niewiele to nas kosztuje, a może bardzo pomóc. A skoro wspomnieliśmy o zmywaniu, to bieżąca woda może również negatywnie wpływać na skórę dłoni. Przynajmniej, jeśli dokładnie nie osuszymy rąk po ich umyciu. Warto zatem pamiętać także i o tym.
kremowanie rąk

Nawilżanie i nie tylko

Odpowiedni krem to oczywiście podstawa w temacie pielęgnacji dłoni jesienią. Pamiętajmy jednak, że innego specyfiku używać będziemy za dnia, a innego w nocy. W tym pierwszym przypadku, stawiamy przede wszystkim na kremy nawilżające i regenerujące. Na noc z kolei przyda się tłusty krem o właściwościach odżywczych. Przy wyborze kremu, szukajmy takich składników, jak: Aloes, gliceryna, kwas hialuronowy, mocznik, koenzym Q10, keratyna, lanolina, witamina E, wyciąg z pestek winogron oraz z zielonej herbaty, olejek z awokado.

Zrób to sam

W jesiennej pielęgnacji dłoni pomogą także różne domowe zabiegi. Warto przede wszystkim zafundować sobie regularne złuszczanie. Możemy postawić na peeling specjalnie przeznaczony dla dłoni lub twarzy. Ale ciekawą opcją jest także zastosowanie składników, jakie mamy w domu. Na przykład wykorzystując oliwę z oliwek, sok z cytryny oraz cukier. Oliwa oraz sok cytrynowy pomogą także w zestawie z dobrze zmielonymi migdałami. Dobrze jest stosować także specjalne maseczki na dłonie. Tu również wykorzystać możemy składniki, jakie posiadamy w kuchni. Na przykład siemię lniane zagotowane z wodą lub okłady z ziemniaka wymieszanego z żółtkiem i mlekiem. W internecie znajdziemy sporo innych przepisów na maseczki oraz peelingi.