AKTUALNOŚCI

Jak zadbać o skórę przed wyjazdem na urlop?

Sezon urlopowy coraz bliżej. Upalna wiosna sprawia, że myślami jesteśmy już na nadmorskich plażach, relaksując się z drinkiem z palemką w dłoni. Jednak taki wakacyjny wyjazd może nas sporo kosztować, jeśli należycie nie przygotujemy naszej skóry. O czym szczególnie powinniśmy pamiętać?

Lato niesie ze sobą wiele zagrożeń dla naszej skóry. Jeśli nie jesteśmy ich świadomi, możemy dodatkowo spotęgować ich efekty. Mowa przede wszystkim o promieniowaniu słonecznym, które jest głównym powodem powstawania oznak starzenia na skórze, ale także np. o suchym powietrzu. Jeśli spędzamy lato w dużym mieście, to do grona zagrożeń dołącza zanieczyszczone powietrze, które w połączeniu z promieniowaniem UV tworzy szczególnie zabójcze połączenie.

Właściwe przygotowanie skóry przed urlopem może nam więc zaoszczędzić wielu przykrości. Co więc powinniśmy zrobić?

dziewczyna na urlopie

Zabiegi polecane przed urlopem

Jak zadbać o skórę przed wyjazdem na urlop, nie odwiedzając gabinetu medycyny estetycznej? Profesjonalna pomoc specjalisty to ważny punkt przygotowań do wakacji. O tej porze roku szczególnie mile widziane są zabiegi regenerujące, nawilżające oraz depilujące.

Dobrym rozwiązaniem przed urlopem będą peelingi chemiczne, które działają przeciwstarzeniowo oraz nawilżająco. Mają także działanie profilaktyczne - stosując je teraz, unikniemy konieczności naprawiania letnich szkód jesienią. Dzięki peelingom nasza skóra będzie również lepiej wchłaniać substancje obecne w kosmetykach.

Warto także rozważyć zabieg mezoterapii, zwłaszcza z wykorzystaniem nawilżających preparatów z kwasem hialuronowym na czele.

Dieta na lato

Nieodłącznym elementem przygotowującym cerę do wakacji jest właściwa dieta, która wpływa na stan całego naszego organizmu, co swoje odzwierciedlenie ma także w kondycji skóry.

O jakich składnikach odżywczych należy pamiętać?

Koniecznie o witaminach: z grupy A, B oraz E. Dbamy także o to, by dostarczać organizmowi kwasów omega-3 i omega-6, a także jodu czy żelaza. Naturalnie pijemy dużo wody - nawilżenie organizmu, także od wewnątrz, to podstawa.

dziewczyna w okularach przeciwsłonecznych

Ochrona przed słońcem

Tego, że nasmarowanie się kremem z filtrem przed każdym wyjściem na plażę to podstawa, chyba nie musimy już pisać. Niemniej jeśli jesteśmy w temacie przygotowań do samego wyjazdu, to wbrew pozorom istotnym ich elementem jest zakup okularów przeciwsłonecznych. Modne, często wybierane okulary zasłaniające sporą część twarzy zafundują delikatnej skórze wokół oczu dodatkową ochronę. Ważne jednak są nie tylko rozmiary, ale i jakość - upewnijmy się, że wybrane przez nas szkła chronią przed promieniowaniem UVA oraz UVB.