AKTUALNOŚCI

Jesienna pielęgnacja skóry – od czego zacząć?

Lato, lato... i po lecie. Czas wrócić do szarej rzeczywistości. Złota polska jesień nie musi być jednak przygnębiająca. Zwłaszcza, jeśli poświęcimy ten czas na regenerację naszej skóry po miesiącach ekspozycji na szkodliwe działanie promieniowania UV. Od czego powinniśmy zacząć jesienną pielęgnację?

Co nam szkodzi jesienią

Uruchomienie procesów naprawczych po intensywnym lecie to jednak nie wszystko, wszak okres jesienno-zimowy niesie ze sobą osobne zagrożenia. Mowa tu nie tylko o warunkach pogodowych, ale także klimacie panującym w zamkniętych pomieszczeniach. Okres grzewczy to bowiem odwieczny wróg naszej skóry, powodujący jej wysuszenie. Mając to wszystko na uwadze, pielęgnacja skóry po okresie letnim powinna składać się z kilku podstawowych kroków:
  • Złuszczanie
  • Regeneracja
  • Nawilżanie
jesienna pielęgnacja skóry

W domu i w gabinecie

Zabiegi złuszczające to ważny element powakacyjnej odnowy skóry. Stosowanie peelingów sprawi, że pozbędziemy się zewnętrznej, martwej warstwy naskórka, pomoże przedłużyć okres cieszenia się złocistą opalenizną oraz pozbyć się przebarwień.

Serię peelingów możemy zafundować sobie sami, w domowych warunkach, wykorzystując produkty, jakie posiadamy w kuchni lub kupując gotowy specyfik w perfumerii. Pamiętajmy jednak, by dobrać produkty do stanu oraz typu naszej skóry.

Warto także skorzystać z profesjonalnej pomocy, poddając się zabiegom w gabinecie medycyny estetycznej. Jednorazowa wizyta to zaledwie 15-20 minut.

Nawilżanie i regeneracja

Kluczową rolę w kuracji nawilżająco-regeneracyjnej o tej porze roku pełni odpowiedni krem. Sporo tutaj zależy od pory - w ciągu dnia powinniśmy skupić się na nawilżaniu oraz ochronie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Nasz krem powinien więc zawierać substancje zatrzymujące wodę w skórze. W nawilżeniu pomoże także stosowanie specjalnych maseczek.

Noc z kolei to najlepsza pora na intensywną regenerację, ponieważ nasza skóra jest wtedy w stanie wchłonąć więcej składników odżywczych. Tutaj więc szukamy kosmetyków aktywniejszych, posiadających właściwości przeciwdziałające starzeniu i przeciwzmarszczkowe.

Mniejsze znaczenie jesienią ma ochrona przeciwsłoneczna, nie powinniśmy jednak zapominać o niej całkowicie. Promieniowanie UV może działać szkodliwie na naszą skórę nawet gdy okres wakacyjnych upałów jest już tylko wspomnieniem.