AKTUALNOŚCI

Nawilżanie skóry w sezonie grzewczym – co warto wiedzieć?

Niskie temperatury i mroźny wiatr to nie jedyne zagrożenia dla naszej skóry o tej porze roku. Zimowa aura powoduje, że w domu czy biurze włączamy ogrzewanie, co w konsekwencji prowadzi do wysuszenia powietrza. Efekt? Skóra szybciej traci wilgoć. Aby uniknąć negatywnych skutków wysuszonej cery w sezonie grzewczym, musimy zadbać o jej odpowiednią pielęgnację.

Wysuszenie skóry w sezonie grzewczym to nie to samo zjawisko, jakie dotyka nas latem, gdy głównym winowajcą są intensywne kąpiele słoneczne. W okresie jesienno-zimowym narażeni jesteśmy na częste zmiany temperatur oraz suche powietrze, zaś nasza skóra wysusza się w zewnętrznych warstwach. Wymaga więc naszej ingerencji zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Dieta

Bardzo ważnym elementem pielęgnacji skóry w sezonie grzewczym jest właściwa dieta, wszak nawet najlepsze kosmetyki nie zapewnią odpowiedniego nawilżenia od środka. Podstawą jest oczywiście picie odpowiedniej ilości wody - zaleca się przynajmniej 1,5 litra dziennie.

Ważna jest codzienna porcja warzyw i owoców - nie tylko nawodnią, ale także dostarczą porcję przeciwutleniaczy, dodatkowo chroniących skórę przed procesem starzenia. Z kolei takie produkty, jak ryby czy orzechy również ochronią przed wysuszeniem za sprawą kwasów tłuszczowych omega-3 oraz witaminy E.

ogrzewane pomieszczenie z oknami

Wilgotność powietrza

Skoro głównym winowajcą jest suchość powietrza w klimatyzowanych pomieszczeniach, czemu nie spróbować zadbać o jego odpowiednie nawilżenie?

Pomogą tradycyjne sposoby, jak rozwieszenie na kaloryferach mokrych ręczników, tudzież postawienie miseczki z wodą. Warto jednak rozważyć inwestycję w nawilżacz powietrza.

Ważne jest, by w miarę możliwości regularnie wietrzyć mieszkanie (o ile jakoś powietrza na zewnątrz na to pozwala, z czym niestety bywa różnie, co nie pomaga naszej skórze).

Odpowiednie kosmetyki

W codziennej pielęgnacji niezwykle istotna jest systematyczność. W sezonie grzewczym, stawiamy na kremy ochronne, które natłuszczą cerę oraz przyczynią się do odbudowy płaszcza lipidowego. Szukamy w kosmetykach takich substancji, jak witamina E, gliceryna czy emolienty.

Profesjonalne zabiegi

Cennym uzupełnieniem domowej pielęgnacji może się okazać wizyta w gabinecie medycyny estetycznej. Zabieg mezoterapii dostarczy naszej skórze jakże potrzebnych substancji odżywczych oraz regenerujących, stanowiąc świetny sposób na jej nawilżenie w sezonie grzewczym.