AKTUALNOŚCI

Jak dbać o skórę szyi i dekoltu?

Pielęgnacja skóry twarzy jest bardzo ważna, jednak czytając kolejne porady na ten temat, łatwo zapomnieć o innych istotnych obszarach naszego ciała. Przykładem są szyja oraz dekolt, których zaniedbanie może zniweczyć cały wysiłek włożony w inne partie skóry, oszpecając i zdradzając nasz wiek.

Problemy skórne

Skóra w obszarze szyi i dekoltu nie ma łatwego życia - jest przede wszystkim wyjątkowo cienka (nawet dwukrotnie cieńsza niż na policzkach). Do tego posiada bardzo mało gruczołów łojowych i włókien kolagenu oraz elastyny. Wszystko to czyni ją bardziej delikatną, podatną na powstawanie zmarszczek oraz wysuszanie.

szyja i dekolt dziewczyny

Sroga zima również nie pomaga. Skóry szyi i dekoltu jest w tym okresie mniej dotleniona i może stać się poszarzała. Jakie kroki powinniśmy zatem podjąć, by zapewnić jej należytą pomoc?

Jak dbać o skórę szyi i dekoltu?

Podstawą dbania o naszą szyję oraz dekolt jest codzienna pielęgnacja. Tutaj pomocne okażą się specjalne kremy przeznaczone do tych obszarów skóry. Można używać także kremu do twarzy. Szukamy przede wszystkim takich składników, jak:
  • Witaminy A, C, E
  • Kolagen
  • Kwas hialuronowy
  • Retinol
  • Koenzym Q10
Pomogą one zadbać o elastyczność oraz nawilżyć skórę szyi i dekoltu. Unikamy za to preparatów zawierających alkohol, ponieważ mogą działać wysuszająco. Pamiętajmy także o tym, że skóra w tych rejonach jest wyjątkowo wrażliwa na promieniowanie słoneczne, konieczne jest więc, by nasz kosmetyk zapewniał ochronę w tym zakresie.

Odpowiednie kosmetyki to jednak nie wszystko. Jeśli chcemy należycie dbać o skórę szyi i dekoltu, zaprzyjaźnijmy się z zimną wodą. Fakt, chłodny prysznic to zapewne ostatnie, na co mamy ochotę, gdy za oknem straszą mrozy, niemniej choćby kilka minut kontaktu zimnego strumienia z naszą szyją sprawi, że naczynka krwionośne ulegną rozszerzeniu, odżywiając oraz ujędrniając skórę.

zimny prysznic

Profesjonalne zabiegi w gabinecie

Domowe czynności są bardzo ważne w temacie dbania o szyję i dekolt, jednak warto rozważyć także wizytę w gabinecie medycyny estetycznej. Wśród zabiegów, które pomogą w pielęgnacji skóry w tych obszarach, poleca się m.in. mezoterapię, toksynę botulinową oraz nici liftingujące.